V pořadu Vaření se Soukupem můžete najít tipy pro ještě lepší chuť vašich pokrmů

V pořadu Vaření se Soukupem můžete najít tipy pro ještě lepší chuť vašich pokrmů
Možná vaříte pokaždé stejně jako kdykoliv jindy, a tak se není čemu divit, že chuť vašich pokrmů už nikoho nepřekvapí. Možná si myslíte, že na vašich jídlech zkrátka už nelze nic vylepšit. Ne vždy tomu tak je. Nejen v pořadu Vaření se Soukupem lze získat tipy na vylepšenou kulinářskou strategii. 
Obsah článku
  1. Také Jaromír Soukup ví, jak svá jídla vylepšit
  2. Jaké další tipy v kuchyni nevyužíváte, ale mohli byste?

Také Jaromír Soukup ví, jak svá jídla vylepšit

Jaromír Soukup se ve svém pořadu Vaření se Soukupem snaží vařit rychle, zdravě a chutně. Žádnou vysokou gastronomii od něj čekat nemůžete, protože není žádným šéfkuchařem a zaměřuje se spíše na jídla, která se doma běžně vaří. Přiznejme si, že ne vždy je čas vymýšlet složitá menu. Avšak také všední a fádní jídla lze ozvláštnit drobnou úpravou ingredience či změnou postupu. Znáte triky, které dodají vašim jídlům větší šmrnc? 

Víte, co potřebuje vaše rajčatová omáčka k tomu, aby byla její chuť bohatší? Nic víc než hnědý cukr. Přidáním třtinového cukru do rajčatové omáčky získáte její větší chuťovou intenzitu. Třtinový cukr zmírní kyselost rajčat a omáčka bude chutnat o poznání lépe.

kůrka od parmezánu se dá povařit v polévce nebo v omáčce, zdroj: Salvomassara / Shutterstock

Jaké další tipy v kuchyni nevyužíváte, ale mohli byste?

Své omáčky a zálivky můžete vylepšit vykvaseným černým pivem. Pivo přelijte do zavařovací sklenice, překryjte ho bavlněným ubrouskem a stáhněte hrdlo lahve gumičkou. Na okenním parapetu při pokojové teplotě nechte pivo kvasit několik týdnů, maximálně však měsíc. Alkohol z piva se postupem času promění na kyselinu octovou, která do vaší kuchyně přinese zase o něco jiné chutě. Z pivního octa si můžete vyrobit například pivní šlehačku, kterou můžete podávat ke grilovanému masu. Na její výrobu budete potřebovat vyrobený pivní ocet, 200 ml smetany ke šlehání, sůl a pepř. 

Chuť vašich polévek, omáček a pomazánek vylepšíte také obyčejným droždím. Droždí můžete do daného pokrmu jednoduše rozdrobit, ale vyrobit si z něj můžete také vývar. Ten vytvoříte smícháním 100 g droždí s 1 litrem zeleninového vývaru. Směs přivedete k varu a vaříte asi 2 hodiny. Poté tekutinu scedíte a používáte do omáček. 

Nebojte se v kuchyni využívat zbytky. Chuti vašich jídel to jen prospěje. Například taková kůrka od parmezánu nebo od slaniny se dá povařit v polévce nebo v omáčce, čímž znásobíte její chuť. 

Zdroje článku: