Jak na nezávaznou společenskou konverzaci
Zahajte konverzaci
Okomentujte to, co se právě kolem vás děje. Nejčastěji lidé začínají konverzaci pár větami o počasí, dopravní situaci apod. Všímejte si v čem jsou lidé dobří, co jim sluší a složte kompliment. Nejen, že pozitivní informace každého potěší, ale také odstraní počáteční ostych.
Klaďte otázky
Naučte se zdvořile klást otázky. Nezabíhejte do osobních témat, ale zeptejte na otázku, kterou byste rádi sami zodpověděli.
Čtěte také: Co vypovídá tvar obličeje o vaší osobnosti
Prozraďte něco o sobě
Prozraďte pár zajímavých informací o sobě. Čím víc se odhalíte, tím víc konverzaci otevřete a rozhovor se prohloubí. Mluvte o svých zálibách, zkušenostech, o kulturních zážitcích nebo o vašich domácích mazlíčcích.
Zamilujte si konverzační ticho
Znáte ten nepříjemný pocit, když druhý na otázku odpoví jednoslovně a kolem vás se rozprostře divné zdlouhavé ticho? Pocity trapnosti k rozhovorům neodmyslitelně patří a vnáší do nich určitý druh napětí, kterému se chceme všichni vyhnout. Ale bez momentů ticha a trapnosti by naše rozhovory byly obyčejné a nudné. Naučte se tyto chvíle pozorovat a uvidíte, že si je začas oblíbíte.
Čtěte také: Pomocí těchto bodů si zpříjemníte jak celý den, tak zkvalitníte život
Zajímejte se o své okolí
Staňte se dobrými posluchači a pozorovateli. Každý týden si rozšiřte obzor novým tématem z různých oblastí: kultury, sportu, událostí ve světě, vývoje vědy. Zajímejte se, co se děje kolem vás a uvidíte, že se vám témata na rozhovor budou hledat o poznání lépe.
Zapamatujte si jména
Buďte při představování pozorní a jméno představovaného člověka opakovaně v konverzaci použijte.
Čtěte také: Jak bojovat se strachem, aby se nestal každodenní součástí našeho života
Rozviňte své posluchačské schopnosti
K rozvoji posluchačských dovedností věnujte několik minut denně pouze poslouchání. Naslouchejte zvukům kolem sebe a zjistěte odkud pocházejí, jestli jsou silné nebo slabé a jak se prolínají s jinými zvuky. S každodenní praxí se stanete posluchačským mistrem.